TR EN

Protetik Diş Tedavisinde Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Protetik diş tedavisinde eksik, işlevselliğini yitirmiş olan dişlere uygun maddeler ile doldurularak yeniden sağlığına kavuşması amaçlanır. Bu tedavi yönteminde sabit ve hareketli olarak iki yöntem uygulanır.

  • Sabit protezler: Kişinin doğal diş kökleri üzerine uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde dişler sabit olarak yapıştırılır ve çıkarılmazlar.
  • Hareketli protezler: Eksik dişler yerine uygulanan bu yöntem, takıp çıkartabilme özelliği olan bir yöntemdir. Bu yöntem sabit protez yöntemine göre daha zahmetlidir. Protezleri sürekli olarak ağızda tutmak faydalı değildir. Gece uyurken çıkarmakta fayda vardır. Bu sayede ağız içerisindeki dokular dinlenir. Ağızda uyum sağlaması biraz zaman almaktadır. Yemekleri ufak lokmalar halinde yemek gerekmektedir.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Nelere Bakar ?

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Nelere Bakar ?

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, bütün yaş aralığındaki bireylerin ağız, diş ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hastalıkları, yaralanmaları ...

İNCELE
Çene Eklem Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?

Çene Eklem Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?

Temporomandibular (çene) eklem rahatsızlığının birçok işaret ve belirtisi vardır. Bu işaret ve belirtilerden bazıları şunlardır:

İNCELE
Estetik Diş Hekimliği Amacı Nedir ?

Estetik Diş Hekimliği Amacı Nedir ?

Burada ana amaç kişinin gülüşünün daha güzel hale, daha iyi hale getirilmesi veya dişlerindeki problemlerin çözülmesidir.

İNCELE